FRIALEN® – Bezpieczne złączki ustanawiają standardy!

Bezpieczne złączki FRIALEN® mają zastosowanie w budowie gazociągów, wodociągów i rurociągów przemysłowych o średnicach od d20 do d800 mm. Złączki te można bez ograniczeń zgrzewać z wszystkimi rurami ciśnieniowymi z PE-HD (PE 80, PE 100 oraz PE-Xa). Szeroki program produkcyjny pokrywa ogromną liczbę sytuacji montażowych.

Zastosowanie w zaopatrzeniu ludności w media:

  • sieci wodociągowe
  • sieci gazowe

Bezpieczne złączki FRIALEN® teraz także o średnicy d800 mm.

FRIATEC AG, Mannheim, do ekonomicznego i niezawodnego łączenia rur z PE-HD o dużych gabarytach ma w programie mufę elektrooporową o średnicy d800 mm. W ten sposób lider światowy w złączkach elektrooporowych po wymiarach od d355 do d710 mm wdrożył znowu nową dimensję. Duże mufy FRIALEN® okazują się przydatne szczególnie przy zmianach po ułożeniu rurociągu i przy naprawach. Tam gdzie rury PE-HD nie mają możliwości ruchu wzdłuż osi, mufa ta staje się jako element nasuwny rozwiązaniem problemu. Jej zwarta, technicznie idealna budowa i zastosowanie automatycznej zgrzewarki elektrooporowej FRIAMAT® gwarantują zgrzewy o najwyższych parametrach jakościowych.
Także przy wymiarze d800 mm praca przy pomocy osprzętu FRIALEN® jest prostą sprawą.

Zastosowanie mufy d710 mm w projeckie Głównego Instytutu Górnictwa „OLZA”. Projekt obejmuje ochronę Górnej Odry i jej dopływów przed nadmiernym zasoleniem wodami kopalnianymi (rok 2003)

Bezpieczne złączki FRIALEN® zaopatrywane są obecnie w nowy kod kreskowy (Traceability).

Mufy

Kolana

Redukcje

Trójniki

Armatura do nawiercania pod ciśnieniem

Obejmy siodłowe

Zawory pęcherzowe

Zawory do nawiercania pod ciśnieniem

Zawory kulowe

Złączki naprawcze

Przejścia

Przyłącza do hydrantów

Połączenia kołnierzowe

Czujniki przepływu

Obejmy do zaworów