Światowy lider w łącznikach rurowych i produktach naprawczych oferuje kompletne rozwiązania w dziedzinie łączenia rur.

Łączniki rurowe i opaski naprawcze

Sprzęgła proste, sprzęgła redukcyjne i łączniki kołnierzowe mogą być stosowane do łączenia stali, żeliwa sferoidalnego, żeliwa szarego, PVC-U oraz innych sztywnych i półsztywnych materiałów rur. Sprzęgła itd. są projektowane i produkowane zgodnie z normą ANSI/AWWA C.219, poza uszczelkami, które są zgodne z normą EN681, część1 dla wody i ścieków oraz część 2 dla gazu lub innych ciekłych węglowodorów. Produkcja jest prowadzona w systemie zarządzania jakością zgodnie z ISO 9001-2000. Niektóre materiały rur, jak żywice (GRP), cement z włóknami i polietylen wymagają specjalnego sprzęgła lub standardowego sprzęgła, które może być zamontowane zgodnie ze specjalnymi przepisami producenta.

Powłoka antykorozyjna* RILSAN® Nylon11

Standardową powłoka dla wszystkich produktów Viking Johnson jest czarny nylon typu RILSAN® Nylon11 – powłoka z tworzywa sztucznego, jedna z najczęściej stosowanych na świecie powłok nylonowych, która ma wspaniałą odporność (szczególnie w niskich temperaturach) na korozję, ścieranie i reakcje chemiczne. Powłoka Rilsan Nylon 11 wykazuje największą przyczepność ng do powierzchni metalowych, w przeciwieństwie do wielu innych powłok tworzywowych i malarskich. Izolowanie na miejscu staje się zbędne. (* inne powłoki jak malowanie, cynkowanie ogniowe, epoksyd cynkowy i powłoka epoksydowa są dostępne na życzenie.)

Uszczelki

Wszystkie komponenty Viking Johnson zostały zaprojektowane na żywotność jak rurociąg. Uszczelki są produkowane do eksploatacji na co najmniej 50 lat, jeśli jednak zajdzie potrzeba, wymiana jest bardzo łatwa. Dostępny jest cały szereg materiałów na uszczelki. Standardem są: ‚E’, EPDM dla wody i ścieków; ‚G’, nitryl dla gazu i węglowodorów. Inne rodzaje są dostępne na życzenie.

Podwójnie zabezpieczone śruby*

Śruby i nakrętki są najpierw cynkowane, a następnie powlekane powłoką Sheraplex jako podwójne zabezpieczenie. (*śruby i nakrętki dostępne też w wykonaniu kwasoodpornym)

Dowiedz się więcej: